صادرات کالا

شرکت حمل و نقل پرچم بار در راستای ارتقای وضعیت اقتصادی و راحتی مشتریان هم داخل و هم خارج کلیه مسئولیتها و مراحل صادرات کالا بصورت حمل و نقل هوایی، حمل و نقل زمین و دریایی را برای مشتریان عزیز به اکثر نقاط جهان بعهده میگیرد.

در ذیل مراحل کلی صادرات کالا آورده شده است:
اولین  و مهترین قدم در انجام صادرات کالا بازاریابی می باشد . بازاریابی یعنی شناخت بازارهای خارجی و راههای نفوذ به آن ، دستیابی به این شناخت از طریق مذاکره با خریداران ، شرکت در نمایشگاههای بین المللی ، تماس با رایزنان بازرگانی در اتاق های بازرگانی امکان پذیر است . شناسایی کالاهای رقیب ، کیفیت ، قیمت  آنها در بازار مورد نظر نقش مهمی را ایفا میکند .                                             

مرحله اول در انجام صادرات شناسایی بازار هدف می باشد . باید مشخص شود نیاز های بازار چیست و یک استراتژی صادرات طرح ریزی کند . منظور از استراتژی انتخاب بازار و تصمیم گیری در مورد نوع کالا ، قیمت و سیاست های توزیع آن کالاست .                                                              

یک بازاریابی صادراتی باید موارد ذیل را شامل شود : بازار هدف ، وضعیت بازار و بخش های بازار ، قیمت گذاری ، کانال های توزیع این اهداف باید قابل حصول ، واقعی و مشخص باشند .

برای جلب نظر مشتری لازم است که در بسیاری از کالاها تغییرات لازم صورت گیرد ، این تغییرات صرفاً به منظور ایجاد جاذبه بیشتر در بازارهای صادراتی است . باید تعدیلات و تغییرات لازم در کارها ، در مورد  بسته بندی ، برچسب ، علامت تجاری و خدمات مورد انتظار بعد از فروش صورت بگیرد .

هنگام قیمت گذاری کالا ، باید یک سری هزینه های اضافی مثل بیمه ، حمل و نقل ، هزینه سازگار نمودن کالا ، حقوق و عوارض گمرکی ، حق کمیسیون عوامل وارد کننده در نظر گرفته شود .                  

باید روش های تبلیغات ، ماموریت تجاری ، بازدید خریداران ، سایر فعالیت های ترویجی انجام شود و بطور موثر رضایت مشتریان فراهم شود

فردی در سیستم بازاریابی موفق است که یاد بگیرد هر چیزی را که لازم است دریافت کند ، پردازش و ویرایش کند و در اختیار مشتریان خود قرار دهد

باید طوری عمل کرد که مورد قبول مشتری واقع بگیرد . روش ها و تکنیک هائی را به کار ببرد تا سهم بازار و مشتریان حفظ شود و روابط بلند مدت ایجاد شود .